"Rodzina Boża" gazeta parafialna

"Rodzina Boża" miesięcznik wydawany w każdą ostatnią lub pierwszą niedzielę miesiąca

Adres parafii: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Anny w Niewodnej

Niewodna 20, 38-124 Wiśniowa, tel. 17 2775019

Strona internetowa parafii: www.niewodna.parafia.info.pl

Redakcja gazety: Grzegorz Lenartowicz

Materiały do druku - artykuły przyjmuje na tydzień przed wydaniem gazety

„Rodzina Boża” Pomysłodawcą, założycielem i redaktorem pisma był Pan Andrzej Szypuła, wówczas Prezes Diecezjalny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Rzeszowie.

Jego wielkie umiłowanie do dawnej rodzinnej parafii, wartości narodowych, tradycji, nauki Kościoła, podsunęły mu myśl o założeniu takiego czasopisma. Początki, jak zawsze były trudne. Pierwsze gazetki wychodziły średnio co dwa miesiące i były wydawane formą kserograficzną.

Po przybyciu do Niewodnej ks. Henryka Czajki, który bardzo zaangażował się w życie parafii i przejął obowiązki redaktora, poszerzył skład zespołu redakcyjnego i zachęcał do wydawania naszego pisma.

Gazetka jest wydawana co miesiąc, a drukujemy ją w drukarni w Krośnie. Szata graficzna, różnorodność artykułów i ich autorów sprawiła, że sięgają po nią młodsi i starsi czytelnicy.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Andrzejowi za założenie tej gazetki i za artykuły, które do niej pisze.

Dziękujemy całemu Zespołowi Redakcyjnemu za ogromny wkład pracy, zaangażowania się i poświęcenia prywatnego wolnego czasu, na pisanie, redagowanie i przygotowanie gazetki do druku oraz autorom zdjęć umieszczanych w naszej gazetce.

Piszcie do nas, angażujcie się jeszcze więcej, a na pewno pismo „Rodzina Boża” będzie atrakcyjniejsza.

Jesteśmy wdzięczni Wam Drodzy Czytelnicy, bo dzięki Waszemu  zainteresowaniu się gazetą dajecie nam dowód na dalsze tworzenie naszego parafialnego pisma.

Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich