"Rodzina Boża" gazeta parafialna

"Rodzina Boża" miesięcznik wydawany w każdą ostatnią lub pierwszą niedzielę miesiąca

Adres parafii: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Anny w Niewodnej

Niewodna 20, 38-124 Wiśniowa, tel. 17 2775019

Strona internetowa parafii: www.niewodna.parafia.info.pl

Redakcja gazety: Grzegorz Lenartowicz

Materiały do druku - artykuły przyjmuje na tydzień przed wydaniem gazety

„Rodzina Boża” Pomysłodawcą, założycielem i redaktorem pisma był Pan Andrzej Szypuła, wówczas Prezes Diecezjalny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Rzeszowie.

Jego wielkie umiłowanie do dawnej rodzinnej parafii, wartości narodowych, tradycji, nauki Kościoła, podsunęły mu myśl o założeniu takiego czasopisma. Początki, jak zawsze były trudne. Pierwsze gazetki wychodziły średnio co dwa miesiące i były wydawane formą kserograficzną.

Po przybyciu do Niewodnej ks. Henryka Czajki, który bardzo zaangażował się w życie parafii i przejął obowiązki redaktora, poszerzył skład zespołu redakcyjnego i zachęcał do wydawania naszego pisma.

Gazetka jest wydawana co miesiąc, a drukujemy ją w drukarni w Krośnie. Szata graficzna, różnorodność artykułów i ich autorów sprawiła, że sięgają po nią młodsi i starsi czytelnicy.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Andrzejowi za założenie tej gazetki i za artykuły, które do niej pisze.

Dziękujemy całemu Zespołowi Redakcyjnemu za ogromny wkład pracy, zaangażowania się i poświęcenia prywatnego wolnego czasu, na pisanie, redagowanie i przygotowanie gazetki do druku oraz autorom zdjęć umieszczanych w naszej gazetce.

Piszcie do nas, angażujcie się jeszcze więcej, a na pewno pismo „Rodzina Boża” będzie atrakcyjniejsza.

Jesteśmy wdzięczni Wam Drodzy Czytelnicy, bo dzięki Waszemu  zainteresowaniu się gazetą dajecie nam dowód na dalsze tworzenie naszego parafialnego pisma.

Szczęść Boże

Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

Dzisiaj jest

sobota,
25 maja 2024

(146. dzień roku)

Święta

Sobota, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dr Kościoła albo wsp. św. Grzegorza VII, papieża albo wsp. św....

Licznik

Liczba wyświetleń:
2515769