Żyje dzięki Duchowej Adopcji

Od 2004 r. roku, corocznie w naszej parafii w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną w Kościele jako Dzień Świętości Życia, mamy możliwość w sposób uroczysty podjąć się i złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wierzymy, że dzięki naszej wrażliwości i modlitwie wiele dzieci poczętych, a jeszcze nienarodzonych zostało uratowanych i dziś żyją, a ich rodzice dziękują Bogu za dar życia swojego dziecka.

Podam jak to wygląda w poszczególnych latach. W 2004 r.  Duchową Adopcję podjęło 24 osoby, w 2005 r. - 25 osób, w 2006 r. - 23 osoby, w 2007 r. - 17 osób, w 2008 r. - 20 osób, w 2009 r. - 19 osób, w 2010 r. - 15 osób, w 2011 r. - 11 osób, w obecnym roku - 20 osób.

To są osoby, które przekazały deklarację. Przez  9 lat w sumie Duchową  Adopcję podjęło 174 osoby. Być może osób, które podjęły się tego Dzieła jest w naszej parafii znacznie więcej. Wierzymy i mamy nadzieję, że tyle dzieci, ile osób podjęło się Duchowej Adopcji zostało uratowanych.

Kościół zachęca nas do modlitwy w obronie nienarodzonych, dlatego w sposób szczególny każdego 25 dnia miesiąca będziemy modlić się w tej intencji.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Dzień Świętości Życia

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
26 marca 2012 r.

W tym roku Uroczystość Żwiastowania Pańskiego,  a zarazem Dzień Świętości Życia będziemy obchodzili w poniedziałek 26 marca, ponieważ niedziela Wielkiego Postu  nie dopuszcza innych obchodów liturgicznych. Ta okoliczność każe nam na dar życia spojrzeć w świetle Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W tych zbawczych wydarzeniach nasze życie zostało odnowione, na nowo nam darowane.
 Podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego to uczynek miłosierdzia wobec bezbronnych. Dziewięciomiesięczna modlitwa broni poczęte a niechciane dzieci przed śmiercią z rąk własnych rodziców i może dać początek nawrócenia ich serc, napełnić je na nowo szacunkiem i miłością do Bożego daru życia.
 Modlitwa w intencji życia jest podejmowana w wielu parafiach w naszej Ojczyźnie. Również w naszej parafii już po raz kolejny w przeddzień wspomnianej Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, czyli w niedzielę 25 marca. Po każdej Mszy św. będziemy mieli możliwość podjęcia sie Dzieła Duchowej Adopcji. Podejmując się tego Dzieła ratujemy bezbronne dzieci i ich rodziców przed popełnieniem grzechu dzieciobójstwa.
 Niech modlitwa, którą uroczyście podejmiemy w Dniu Świętości Życia, wyprosi u Boga tę łaskę, by każde poczęte dziecko było przyjmowane przez rodziców jako radosny promyk Bożej miłości.

piątek,
28 lipca 2017