Żyje dzięki Duchowej Adopcji

Od 2004 r. roku, corocznie w naszej parafii w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną w Kościele jako Dzień Świętości Życia, mamy możliwość w sposób uroczysty podjąć się i złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wierzymy, że dzięki naszej wrażliwości i modlitwie wiele dzieci poczętych, a jeszcze nienarodzonych zostało uratowanych i dziś żyją, a ich rodzice dziękują Bogu za dar życia swojego dziecka.

Podam jak to wygląda w poszczególnych latach. W 2004 r.  Duchową Adopcję podjęło 24 osoby, w 2005 r. - 25 osób, w 2006 r. - 23 osoby, w 2007 r. - 17 osób, w 2008 r. - 20 osób, w 2009 r. - 19 osób, w 2010 r. - 15 osób, w 2011 r. - 11 osób, w obecnym roku - 20 osób.  

To są osoby, które przekazały deklarację. Przez  9 lat w sumie Duchową  Adopcję podjęło 174 osoby. Być może osób, które podjęły się tego Dzieła jest w naszej parafii znacznie więcej. Wierzymy i mamy nadzieję, że tyle dzieci, ile osób podjęło się Duchowej Adopcji zostało uratowanych. 

Kościół zachęca nas do modlitwy w obronie nienarodzonych, dlatego w sposób szczególny każdego 25 dnia miesiąca będziemy modlić się w tej intencji.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Dzień Świętości Życia

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego26 marca.

 

W tym roku Uroczystość Żwiastowania Pańskiego,  a zarazem Dzień Świętości Życia będziemy obchodzili w poniedziałek 26 marca, ponieważ niedziela Wielkiego Postu  nie dopuszcza innych obchodów liturgicznych. Ta okoliczność każe nam na dar życia spojrzeć w świetle Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W tych zbawczych wydarzeniach nasze życie zostało odnowione, na nowo nam darowane. Podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego to uczynek miłosierdzia wobec bezbronnych. Dziewięciomiesięczna modlitwa broni poczęte a niechciane dzieci przed śmiercią z rąk własnych rodziców i może dać początek nawrócenia ich serc, napełnić je na nowo szacunkiem i miłością do Bożego daru życia. Modlitwa w intencji życia jest podejmowana w wielu parafiach w naszej Ojczyźnie. Również w naszej parafii już po raz kolejny w przeddzień wspomnianej Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, czyli w niedzielę 25 marca. Po każdej Mszy św. będziemy mieli możliwość podjęcia sie Dzieła Duchowej Adopcji. Podejmując się tego Dzieła ratujemy bezbronne dzieci i ich rodziców przed popełnieniem grzechu dzieciobójstwa. Niech modlitwa, którą uroczyście podejmiemy w Dniu Świętości Życia, wyprosi u Boga tę łaskę, by każde poczęte dziecko było przyjmowane przez rodziców jako radosny promyk Bożej miłości.

Dzisiaj jest

sobota,
25 maja 2024

(146. dzień roku)

Święta

Sobota, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dr Kościoła albo wsp. św. Grzegorza VII, papieża albo wsp. św....

Licznik

Liczba wyświetleń:
2515774