Wyszukiwanie

KONSERWACJA ZABYTKÓW

W roku 2011 udało się dokończyć konserwację polichromii ściennej w prezbiterium oraz figury Chrystusa Ukrzyżowanego wraz z krzyżem i belką tęczową. Na ten cel wydaliśmy w ubiegłym roku 63 000 zł. Konserwacja polichromii w prezbiterium w całości wyniosła 73 000 zł. W 2010 roku za konserwację samej tylko polichromii zapłaciliśmy 22 800 zł, a w 2011 roku - 51 000 zł. Ponadto konserwacja krzyża wyniosła 12 000 zł.
 Warto zaznaczyć, że na konserwację zabytków w naszym kościele nie otrzymaliśmy w mijającym roku dotacji od Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, ani z Urzędu Marszałkowskiego. Jedyną dotację otrzymaliśmy od Urzędu Powiatowego w Strzyżowie (6 000 zł), za co pragnę serdecznie podziękować.
 15 grudnia 2011 r. od Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Przemyśla otrzymałem informację, że możemy starać się w br. o refundację poniesionych kosztów. Mam nadzieję, że spełniamy wymagane warunki do otrzymania tej refundacji i uda nam się w tym roku przynajmniej w części pokryć poniesione koszty.
 Gdyby nie wyrozumiałość Firmy RH+ Konserwacja Zabytków, podejrzewam, że rusztowania w prezbiterium stałyby jeszcze w tym roku. Dziękuję więc p. Robertowi Sąsiadkowi i jego firmie za wykonane prace konserwatorskie i zrozumienie.
 Korzystając z okazji pragnę również podziękować wszystkim, którzy złożyli w ubiegłym roku ofiarę na konserwację zabytków.
 Dodam tylko, że w tym roku prawdopodobnie rozpoczniemy największą inwestycję, konserwację głównego ołtarza. Przeraża fakt, że planowany koszt konserwacji tego ołtarza to ok. 300 000 zł.

Dzisiaj jest

piątek,
02 grudnia 2022

(336. dzień roku)

Zegar

Święta

Piątek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I
Dzień Powszedni

Sonda

Co sądzisz o naszej stronie internetowej?

Bardzo dobra

Dobra

Mogła by być lepsza

Dobrze, że przynajmniej jest taka


Licznik

Liczba wyświetleń:
2407330