Ogłoszenia parafialne- Niewodna 17.03.2024r.

5    Niedziela Wielkiego Postu r.b

1. Trwają rekolekcje parafialne. Przez Słowo Boże, które jest do nas skierowane poprzez usta księdza Rekolekcjonisty, jesteśmy zaproszeni do pogłębiania naszej wiary. Zastanówmy się zatem, jak w konkrecie życia wyznajemy naszą wiarę.

2. Jutro, w poniedziałek (18.03) zakończenie Rekolekcji  wielkopostnych o godz. 17.00. Na mszy św. będzie zbierana składka dla ks. Rekolekcjonisty za jego posługę rekolekcyjną.

3. Jutro również będzie Spowiedź przedświąteczna

od godz. 14.30 do 15.30

Przerwa od 15.30-16.00

I ciąg dalszy od 16.00 do 16.30

4. Spowiedź dla chorych w domach, oraz tych, którzy nie są objęci comiesięczną posługą sakramentalną odbędzie się w Wielką  Środę (27.03) od godz. 9.00.

Proszę zapisywać chorych w zakrystii.

5. We wtorek (19.03) po mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. Sakrament Bierzmowania nasza młodzież przyjmie w najbliższą środę 20 marca w parafii Frysztak o godz. 18.00.

7. Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przygotujmy przede wszystkim nasze serca poprzez przedświąteczną spowiedź.  Na każdej mszy św. będzie poświęcenie palm.

8. W przyszłą niedzielę (24.03) będzie składka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego, ofiary można również przekazać na konto parafialne.

9. W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie można nabyć baranki z ciasta, dochód przeznaczony będzie na Caritas parafialny.

10. Zapraszam i zachęcam do udziału  w Drodze Krzyżowej dla wszystkich w piątek o godz. 17.30.

Gorzkie Żale będziemy śpiewać po każdej mszy św.

11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie „Niedzieli”, można przeczytać wiele ciekawych artykułów, tym samym zgłębiając swoją wiedzę religijną.

12. Bóg zapłać za  składane ofiary na remont plebanii po 50 zł od rodziny na miesiąc, na tacę i na konto parafialne.

Zachęcam do ofiarności i pomocy wszystkich Parafian, aby móc podejmować różne prace w parafii.

13. Za prace w ubiegłym tygodniu na plebanii dziękuję paniom: Teresie oraz panom Marianowi i Eugeniuszowi.

Zostały również wymienione halogeny przy bocznych ołtarzach na energooszczędne.

Bóg zapłać rodzinom z naszej parafii za ufundowanie dwóch obrusów świątecznych i paschał oraz 3 karnisze i firany.

14. Został  ustawiony tymczasowo kontener na śmieci przy starym cmentarzu, aby uprzątnąć wszelkie pozostałości po zniczach i dekoracjach. Bardzo proszę, aby to uczynić w tym tygodniu dlatego zapraszam parafian (chociaż jedna osoba z domu na pół godzinki z wiaderkiem bądź jakimś workiem…) i będzie posprzątane. Jest tam kilka wysypisk. Jeżeli kontener będzie pełny, to zostanie wywieziony i ponownie wróci. Dziękuję sponsorom za bezpłatny wywóz. Również p. Joannie, panom Pawłowi i Romanowi za uprzątnięcie już dwóch miejsc ze śmieciami.