Ogłoszenia parafialne- 19.05.2024r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek (20.05), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 17.30 i 18.00.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. o godz. 18.00,  w środę po mszy św. o godz. 8.00.

Zachęcamy również do gromadzenia się przy kapliczkach, jak i osobistego odmawiania Litanii loretańskiej w naszych domach przed obrazem Matki Bożej.

3. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w przyszłą  niedziele 26 maja na mszy św. o godz. 11.00.

Jutro (poniedziałek 20.05) na  msze św. o godz. 18.00 i majówkę, a następnie spotkanie zapraszam dzieci, które będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. wraz z rodzicami.

4. Bóg zapłać za  składane ofiary na remont plebanii oraz na różne inwestycje w parafii, można na tacę i na konto parafialne.

Bóg zapłać za pracę na plebanii w ubiegłym tygodniu. Zamontowano meble kuchenne i część urządzeń kuchennych teraz trzeba będzie je podpiąć i uruchomić. Dziękuję firmie „Meblarz” z Wiśniowej, panu Prezesowi Grzegorzowi Wójcikowi za fachowe i sprawne wykonanie i zamontowanie mebli. Będziemy stopniowo je spłacać.

5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie „Niedzieli”, można przeczytać wiele ciekawych artykułów, tym samym zgłębiając swoją wiedzę religijną.

6. Dzisiaj (19.05) ks. Bp Ordynariusz zaprasza Strażaków na VII Diecezjalną Pielgrzymkę do Dębowca. Uroczysta Msza św. o godz. 17.00.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz składane ofiary, na następny tydzień proszę kolejnych  Parafian na środę i sobotę.

8. Bóg zapłać rodzinie z Wiśniowej za pokrycie kosztów związanych z odnowieniem feretronów, zostały chemicznie oczyszczone, wymienione częściowo płótna, poobszywane i pocerowane.

9. Potrzebujemy jeszcze sponsora na 5 m chodnika między ołtarzem a tabernakulum, bo ten już jest bardzo poniszczony.

10. Rozpoczęto prace przy toaletach, został wybity otwór na drzwi, postawiono ściankę, przekuto posadzkę i podpięto instalację kanalizacyjną  Dziękuję za pracę p. Marianowi Jajko, pani Teresie Jajko, p. Eugeniuszowi Banasiowi, p. Henrykowi Kawie, p. Kazimierzowi Irzykowi. Potrzebujemy teraz fachowców do wyrównania ścian i sufitu i ułożenia płytek. Dzięki bezpłatnej pracy możemy wiele zaoszczędzić.

Również jest prośba, kto ma sprzęt do wywózki szamba, bo Organistówka nie jest podpięta do kanalizacji, aby wywieźć szambo.

Bóg zapłać naszemu Chórowi za ufundowanie do nowej toalety umywalki i pisuaru.

11. Dziękuję p. Stanisławowi  Strzępkowi za rozpoczęcie czyszczenia elementów ogrodzenia cmentarza, w czerwcu będziemy chcieli wyczyścić i  wymalować wszystkie przęsła ogrodzenia. Kto znalazłby teraz trochę czasu, to można nadal kontynuować tę pracę, nie jest ciężka. Rada Parafialna postanowiła, aby chociaż jedna osoba z domu przyszła, wyczyściła i wymalowała jedno przęsło, albo rodzina zapłaciła 50 zł., to wynajmiemy kogoś, aby wymalował. Farba już została zakupiona. Będziemy zapisywać kto pracował lub kto wpłacił.

Cmentarz to szczególne miejsce dla nas, o które wszyscy musimy dbać.

12. W przyszłą niedzielę (26.05) na prośbę ks. Bpa odbędzie się zbiórka do puszek na nasze diecezjalne Radio Via.

13. W przyszłą niedzielę (26.05) po mszy św. zapraszam na krótkie spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku pójdą do I Komunii św., aby wiedzieć ile dzieci pójdzie w naszej parafii i ustalić termin komunii.

14. 30 maja będziemy obchodzić Boże Ciało, procesja Bożego Ciała będzie wokół kościoła 4 ołtarze:

I- przy Krzyżu, II- przy Grocie MB, III- przy Pomniku Katyńskim i IV- w rogu ogrodzenia.

Na prośbę parafian, od tego roku proszę, aby ołtarze przygotowywali parafianie, a nie jak do tej pory te same grupy parafialne i osoby.

Pierwszy ołtarz mieszkańcy Niewodnej od 1 numeru do 50,

Drugi od 50 do 75,

Trzeci od 76 do 100,

Czwarty od 101 do końca.

Będą przygotowane specjalne gotowe banery jako główna dekoracja, które trzeba będzie tylko na czymś umieścić, ustawić stół, podstawę pod monstrancję, kwiaty, dywan i gałązki obok.

Nabożeństwa Fatimskie w 2024 roku

W związku z "Rokiem Modlitwy" prosimy Róże różańcowe istniejące w naszej parafii, które są duchową siłą parafii, aby przystrajały Figurę Matki Bożej Fatimskiej i prowadziły modlitwę różańcową w czasie Nabożeństwa Fatimskiego w Pierwsze Soboty miesiąca.

I Sobota maja (4.05) - Róża św. Faustyny ( A. Szczotkowska)

I Sobota czerwca (1.06) - Róża św. Rity (E. Godek)

I Sobota lipca (6.07) - Róża św. Anny  (Z. Wójtowicz)

I Sobota sierpnia (3.08) - Róża św. Królowej Jadwigi (M. Kiebała)